Profesionální svařovací invertory Extol® Premium s počítačovým řízením jsou svařovací přístroje druhé generace pro MMA a TIG metodu svařování, v nichž je použita moderní mikroprocesorová IGBT technologie. Invertor je vybaven přehledným ovládacím panelem s LED displejem se zobrazenou nastavenou hodnotou svařovacího proudu a je velmi snadno ovladatelný. Díky sofistikované elektronice lze velmi jemně nastavit svářecí proud s přesností na jednotky ampér. Svařovací invertor je také možno používat se speciálním svařovacím kabelem vybaveným hadicí pro připojení ke zdroji ochranného plynu argonu a TIG hořákem s wolframovou elektrodou. Tato metoda je velice efektivní pro svařování nerezové oceli a ocelí především, litiny, dále mědi, titanu a niklu. Invertor je dodáván s kabely a základním příslušenstvím, takže můžete začít okamžitě svařovat. TIG svařovací kabely lze k invertorům dokoupit. Invertor je vybaven těmito funkcemi: HOT START – usnadňuje zapálení oblouku tím, že dojde k počátečnímu automatickému navýšení zapalovacího proudu oproti původně nastavené hodnotě svářecího proudu ARC FORCE – stabilizace zapáleného svařovacího oblouku v průběhu sváření v závislosti na délce svařovacího oblouku. Pokud se elektroda lepí při zkrácení oblouku, invertor zvýší proud. V případě dlouhého oblouku invertor sníží proud, čímž se vytvoří čas na přiblížení elektrody k materiálu, aniž by oblouk zhasnul ANTI STICK – automatické snížení svařovacího proudu na minimum (cca 10A), pokud by došlo k přilepení elektrody, čímž elektroda zchladne a lze ji pak snadno odtrhnout LIFT TIG (při nastavení svařovací metody TIG) – pro zapálení elektrického oblouku oddálením wolframové elektrody od povrchu svařovaného dílu. Tento způsob výrazně přispívá k elektromagnetické kompatibilitě a snižuje na minimum výskyt wolframových vměstků a opotřebení elektrody.
Průmyslový vysavač pro vysávání emulzí a třísek Cleancraft® flexCAT 3100 EOT-PRO
113 571 Kč
Olejový pístový kompresor ABAC Line V36-2,2-50CM
10 347 KčSvářecí invertor EXTOL PREMIUM 8896025
3 890 Kč
Profesionální svařovací invertory Extol® Premium s počítačovým řízením jsou svařovací přístroje druhé generace pro MMA a TIG metodu svařování, v nichž je použita moderní mikroprocesorová IGBT technologie. Invertor je vybaven přehledným ovládacím panelem s LED…
Další informace
| Hmotnost | 3,5 kg |
|---|---|
| Záruka | 2 roky |
| Jištění při max. proudu | 32A-MMA, 25A-TIG |
| Typ elektrod | MMA (rutilové, bazické, INOX…), TIG (wolframové) s přídavným zařízením |
| Technologie | Hot Start, Arc Force, Anti-Stick, Lift TIG |
| Napětí/frekvence | 230V/50Hz |
| Max. efektivní napájecí proud | 18A-MMA, 17A-TIG |
| Napětí na prázdno | 70V-MMA, 70V-TIG |
| Průměr elektrod | 1,6-4,0mm |
| Příslušenství | 3m svařovací a 3m zemnící kabel, kukla, otloukač strusky a kartáč |
| Svářecí proud | 10-160A |
| Zatížitel | při 40°C – 160A/25%, 105A/60%, 80A/100% |
| Konektor | rychlospojka 10-25 |
| Značka | EXTOL PREMIUM |
| Hmotnost | 3,5 kg |












